טוען

חברות השמה - תנו להן לעשות את העבודה בשבילכם!

ויקי גרונר | 13.06.17

חברות השמה וכח אדם הן חברות המתמחות בגיוס עובדים ובהעסקת עובדים. העובדים המשובצים לתפקיד יכולים להיקלט ישירות לארגון או בהעסקה דרך חברת ההשמה. השירות שמסופק על ידי חברות ההשמה ניתן בחינם למחפשי העבודה.

חברות השמה - מייצרות יתרונות רבים עבור מחפשי העבודה:

 1. משרות ייחודיות בבלעדיות – חברות ההשמה מציעות מגוון רחב של משרות, כולל משרות בלעדיות. הן בקשר עם כמות גדולה מאוד של מעסיקים, גדולים וקטנים כאחד, והרבה פעמים מקבלות משרות שאינן מפורסמות בלוחות הדרושים. לא תמיד יש לארגונים מספיק משאבים על מנת לגייס באופן עצמאי, בפרט כשמדובר במשרות דיסקרטיות, או בגיוסי מסה, או בגיוסים בהם פרופיל המשרה מורכב. במקרים כאלה, הארגונים המגייסים יכולים להיעזר במאגר המועמדים של חברות ההשמה, בכלי החיפוש שלהן, במקצועיות, ביכולת שלהן לשכנע את המועמדים הפוטנציאליים לפנות למשרה וכו'. 
 2. הפנייה רק למשרות המתאימות – חברות ההשמה מכירות גם את מחפשי ההעבודה וגם את המעסיקים ולכן היכולת שלהן לעשות "שידוך מוצלח" גבוהה. יועצות ההשמה מראיינות את מחפשי העבודה, מתעמקות בכתוב בקורות החיים ובהתאם לכך יודעות להפנות את המועמדים למשרות שבאמת יתאימו להם. ישנן חברות השמה לאקדמאים, חברות השמה הייטק או חברות השמה לבכירים המתמקדות בהשמה הרלוונטית לקהל מחפשי העבודה. מדובר כאן בחיסכון זמן כפול – גם למחפשי העבודה וגם למעסיקים.  
 3. דיסקרטיות – חלק גדול מהאנשים מחפשים עבודה מבלי להתפטר ומבלי ליידע את המעסיק שהם מחפשים עבודה. באמצעות פנייה לחברת השמה, אפשר לשמור על דיסקרטיות בתהליך החיפוש. חברת ההשמה יכולה לשלוח קורות חיים חסויים של מחפש העבודה. כמו כן, היא תקפיד לא להפנות את קורות החיים לארגון בו הוא עובד או לארגון שקשור לארגון בו הוא עובד.
 4. קידום המועמדות – מעבר לשליחת קורות החיים, חברת ההשמה מקדמת את המועמדות, מספקת לארגון המגייס מידע מעבר למה שכתוב בקורות החיים ומסבירה מדוע המועמד מתאים למשרה.
 5. עדכון שוטף בסטטוס – בניגוד לשליחת קורות חיים דרך אחד מאתרי הדרושים, כשפונים למשרה דרך חברת השמה – יועצת ההשמה נמצאת בקשר שוטף הן עם המגייסים והן עם מחפשי העבודה ומעדכנת לכל אורך הדרך.
 6. טיפים, ייעוץ והכוונה לאורך תהליך חיפוש העבודה – רכזות הגיוס בחברות ההשמה מלוות את התהליך ומספקות ייעוץ והכוונה: החל משלב קורות החיים, דרך שלב ראיון HR, המשא ומתן על השכר ולעיתים אפילו גם לאחר תחילת העבודה.

לחברות ההשמה תרומה משמעותית גם עבור המעסיקים:

 1. ייעוץ וסיוע באפיון פרופיל המשרה – חברות ההשמה מכירות היטב את שוק העבודה, את המגמות, את הפרופילים השונים לגיוס, את רמות השכר. ארגונים מגייסים יכולים לנצל את הידע שנצבר בחברת ההשמה בעת גיבוש הפרופיל לגיוס.
 2. הפניית המתאימים ביותר – חברות ההשמה פגשו או לפחות דיברו עם רוב המועמדים בתחום. ההנחה שאין מועמד טוב ומועמד לא טוב, אלא – יש מועמד שמתאים יותר למשרה ולארגון ומועמד שפחות יתאים. חברת ההשמה תיקח מגוון שיקולים בחשבון: הניסיון התעסוקתי, התאמה לתרבות הארגונית, התאמה אישיותית לאופי התפקיד, לצוות למנהלים ועוד.
 3. מאגר מועמדים וסורסינג – בתקופה בה שיעור האבטלה נמוך מאי פעם למאגר מועמדים יש חשיבות מכרעת ביכולת לאייש משרה. רוב האנשים אינם מחפשים עבודה באופן אקטיבי, אין להם פרופיל פעיל באתרי הדרושים. הדרך להגיע אליהם היא באמצעות פניה למועמדים שהיו בקשר עם חברת ההשמה בעבר, או באמצעות סורסינג ופעילות ברשתות חברתיות. חברות השמה מקצות משאבים רבים לסורסינג ולנוכחות ברשתות החברתיות שהעיקריות הינן פייסבוק ולינקדאין.
 4. אפשרות להוציא פעילויות למיקור חוץ – לעיתים ארגונים רוצים לגייס, אך הם אינם יכולים להעסיק ישירות את העובד, הן בגלל העדר תקנים והן בגלל שיקולים אחרים. חברות ההשמה (וביניהן גם בתי התוכנה) מאפשרות לארגונים להוציא פעילויות שלמות למיקור חוץ או להעסיק את העובדים לתקופה קצובה או קבועה דרך חברת ההשמה.

כיצד ניתן להפיק את המרב מעבודה עם חברות ההשמה?

 1. לזכור שחברת ההשמה היא פרטנר שלכם ושהמטרה שלכם משותפת – בין אם אתם מחפשי עבודה ובין אם אתם מעסיקים לגיוס עובדים, זכרו שחברת ההשמה יכולה לסייע לכם למצוא את העבודה או העובדים המתאימים ביותר. ככל שחברת ההשמה תכיר אתכם טוב יותר, ההתאמה שהיא תוכל לבצע תהייה גבוהה יותר.
 2. להקפיד לעדכן, לתת פידבק ולשמור על קשר – ככל שהתקשורת עם חברת ההשמה טובה יותר, כך חברת ההשמה תוכל לבצע עבודה איכותית ויעילה יותר. הפידבקים שלכם חשובים מאוד על מנת להבין יותר מה אתם מחפשים ועל מנת להשתפר. אחרי הכל, כולנו לומדים כל הזמן. הפידבקים יעזרו ליועצת ההשמה לעקוב אחר התהליך ולסייע במידת הצורך.

 

חברות השמה יכולות לספק ערך רב, הן למחפשי העבודה והן למעסיקים. הן מכירות היטב את שוק התעסוקה, את החברות, את המועמדים ויכולות לחסוך לכולם משאבים רבים. חברות השמה פועלות מתוקף הסכמים שיש להן עם המעסיקים השונים. הן אינן גובות תשלום ממחפשי העבודה וכל השירותים ניתנים בחינם: ייעוץ תעסוקתי, ליווי תהליך חיפוש העבודה, הכנה לראיונות, ליווי המשא ומתן לסגירת החוזה ועוד. 


סוכן חכם

קבלו משרות למייל מיד עם פרסומן!

בהרשמה אתם מאשרים את תקנון האתר.
בלי ספאם, מבטיחים!